הלוואה להשקעה

מחפשים הלוואה להשקעה? כך תעשו את זה נכון

ריכוז נושאים

אם מחפשים אחר הלוואה להשקעה, חובה לעשות את זה הכי נכון. בסופו של דבר, ישנם לא מעט גורמים אפורים בשוק ההלוואות, ככה שאתם חייבים לדעת אל מול מי אתם עומדים. מעבר לכך, גם צריך לבדוק תמיד את התנאים הניתנים לכם על החזר ההלוואה. בואו נדבר על זה יותר לעומק. 

שוקלים לקחת הלוואה בכדי להשקיע בנדל"ן? אולי בכדי להשקיע במיזם כלשהוא? ככה או ככה, לקיחת הלוואות מצריכה ממכם מחקר מקדים. אתם צריכים להשוות בין הגורמים השונים אשר מספקים את ההלוואה, או שנקרא לה ה-"אשראי". ספקי אשראי למעשה, הם ספקים של הלוואות. אם כך, הבנק הוא ספק אשראי, כמו גם חברות ביטוח מסוימות, חברות פרטיות ללקיחת הלוואות, בתי השקעות ועוד. גם אם אתם צריכים הלוואה לעובדי המדינה למטרת השקעה, חשוב לבדוק את הגורמים החוץ בנקאיים. 

הלוואה למטרות השקעה – מה חשוב לדעת? 

כשמדברים על הלוואות, אוטומטית מדברים גם על תנאים להחזר ההלוואות. כל עוד פלוני מעוניין לקחת הלוואה, פלוני חייב לדעת מראש מה הם התנאים שהוא מקבל עבור ההחזר שלה. אחרי הכול, חשוב שהחזר ההלוואה ייצא לכם משתלם בטווח הארוך. 

אם אתם מחפשים אחר הלוואה להשקעה, חשוב לאפיין מראש את סוג ההשקעה. בין אם תיגשו לבנק או לחברת הלוואות פרטית, הם יצטרכו לדעת מה אתם מתכננים לעשות עם הכסף המולווה. בסופו של דבר, הגורם המלווה בעצם מבצע ניתוח סיכונים לגביכם. במילים אחרות, הגורם המלווה בודק מה היא רמת הסיכון בהלוואת כספים לכם. 

מה לעשות בכדי לנסות ולהבטיח קבלת הלוואה להשקעה?

כחלק מניתוח הסיכונים שבהלוואת כספים לכם, הגורם המלווה גם יבצע בדיקת BDI. BDI היא לשכת האשראי בישראל (ישנן 3 לשכות למעשה), והיא מקבלת נתונים עליכם מבנק ישראל. בבנק ישראל ישנם מאגרי מידע אשר מועברים אל לשכת האשראי, ומשם הם מועברים אל ספק האשראי. 

ובמילים אחרות, ספק האשראי הוא בעצם הגורם המלווה לכם כספים. כשספק האשראי יוצר קשר עם לשכת האשראי, הוא מקבל ממנה את בדיקת ה-BDI, שהיא תכלול פרמטרים שונים. הפרמטרים האלו מאפשרים, לאחר השקלול שלהם, להבין עד כמה כדאי לספק לכם הלוואה, או לא. 

להבטיח את קבלת ההלוואה מספק האשראי 

ההמלצה היא פשוטה – תוודאו שדוחות ה-BDI שלכם תקינים לפני פנייה אל הגורם המלווה (ספק האשראי). למשל, אם בעבר עברתם הליך פשיטת רגל וכבר סיימתם עם ההליך, תוודאו שזה מעודכן במאגרי המידע של בנק ישראל. אם אתם צריכים סיוע בכך, כדאי לדעת שישנם עורכי דין שעוסקים בתחום של תיקון דוחות BDI. 

בין אם אתם מחליטים לקחת הלוואה באופן כזה או אחר, חשוב להכיר את תנאי ההחזרים עליה. חשוב לבדוק: האם ההחזרים על ההלוואה צמודים למט"ח? לשערים אחרים? האם ההלוואה צמודה למדד? אלו פרמטרים שחשוב לשקלל ולהבין את ההשלכות שלהם על ההחזרים בטווח הארוך.

קישורים ממומנים

עשוי לעניין אותך
המדריך למשקיע המתחיל
המדריך למשקיע המתחיל

אם החלטתם להיכנס לעניינים ולצלול עמוק לתוך עולם ההשקעות, אתם וודאי שואלים את עצמכם כיצד מגיעים לעצמאות כלכלית, מהם למעשה ניירות ערך ואיך מתנהלות השקעות

קרן השתלמות
קרן השתלמות – חסכון לכל מטרה

קרן השתלמות מוכרת לרובנו, אך ככל הנראה לא כקופת חסכון אטרקטיבית כפי שהיא. נכון, אמנם ישנן דרכים רבות ומוכרות להשקעות בישראל, אך קרן ההשתלמות איננה